GİRİŞ / KAYIT OL

TR / ENG

Doğan ARSLAN
TÜRKİYE

Doğan Arslan Kırşehir’in Mucur ilçesinde doğdu. Lisansını Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümünde 1993’de tamamladı. Aynı yıl Marmara Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde mastıra başladı. Bu okulda iki yıl eğitimden sonra kazandığı yurt dışı bursu ile New York’ta Pratt Institute’de İletişim Tasarım alanındaki mastırını 2000’de tamamladı. Arslan, daha sonra doktora için Londra’ya gitti. University of East London’da 2007 senesinde sanat ve tasarım alanında doktora derecesini aldı. Aynı sene New York’a geri dönerek çeşitli kurum ve kuruluşlarda Art Direktör/Tasarımcı olarak çalıştı.

2013 senesinde Türkiye’ye dönme kararı alan Arslan, halen İstanbul Medeniyet Üniversitesinin Sanat ve Tasarım Fakültesinde İnteraktif Medya Bölüm başkanlığını yürütmektedir. Çalışmalarının merkezinde sanat ve interaktif tasarım başta olmak üzere, fotoğraf, illüstrasyon, çağdaş sanat ve karikatüre ilgisi olan Arslan, ulusal ve uluslararası 20 ödüle sahiptir. Çalışmaları bir çok yerde yayımlanmış ve sergilenmiştir.


Doğan Arslan was born in Mucur/Kırşehir/Turkey. He graduated from the Graphic Design department at the Art and Design Faculty, Gazi University, in 1993. At the same year, he started his master degree at the Graphic Design Department, Art and Design Faculty, Marmara University. During this study, he got a scholarship and went to New York to study master at the Pratt Institute. He finished his degree in 2000. Following year, he went to London to study his Ph.D. at the University of East London. After receiving his doctorate degree from this university in 2007, he went back to New York. He worked as an Art Director/Designer in different companies in this city. He decided to go back to İstanbul in 2013. Currently he is the head of İnteractive Design Department at the Art and Design Faculty, İstanbul Medeniyet University. He interested in art, design, illustration, cartoon and modern art. He was awarded 20 times in national and international competitions. His works were published in publications and exhibited in galleries.